Kategoriler

Toprak Yerine Geçebilecek (Su ve Bitki Tutucu) Ne Kullanabilirim

Toprak yerine geçebilecek (su ve bitki tutucu) ne kullanabilirim

ponza taşı: Topraksız tarım sistemlerinde kullanılan hafiif yapısıyla bilinen su tutuculuğu iyi olan steril bir malzemedir, aynı zamanda 5 i bir yerde topraksız tarım agretarı içerisindede kullanılır. Bitki yetiştirmek için hiç bir şey bulamazsanız ponza taşından kırarak elde edeceğiniz küçük irilikte taşlar işinizi görecektir. 

kaya yünü: suyu tutma özelliğine sahip

çakıl ve kum kullanacaksanız çakıl ve kumun dereden olması lazım, deniz çakılı ve kumu olursa çok iyi yıkanmış olmalı yoksa ph ı bitkiye zarar verebilir.

perlit: patlatılmış volkan tüfüdür, iyi bir su tutucudur. çok hijyeniktir. ısı yalıtma özelliğine sahiptir. yani bitkilerin ısısını korur. dezavantajı zamanla yosunlaşma yapar, ancak bunuda üzerine genleştirilmiş kil ekleyerek önleyebilirsiniz. perlitte taze soğan gayet iyi yetişir. Perlit volkanik bir tüftür, madeninden çıkartıldıktan sonra 810 derecelik fırınlarda ani olarak ısıtılarak patlatılır, patlatılmış perlit hacim kazandığı için çok iyi bir su tutucu malzeme özelliği gösterir. Yüksek ısı derecesinde patlatılan perlit hiçbir şekilde bakteri ve zararlı madde içermez. Perlit inorganik bir malzeme olduğundan bünyesindeki besini ve suyu hiç israf etmeyerek gerektiği anda bitkiye ihtiyacı kadar verebilme özelliğine sahiptir.

Zeolit:Topraksız tarımda kullanılan yeraltından çıkartılan bir madendir, topraksız tarımın diğer bileşenlerini ıslah etme özelliği taşıyan bir malzemedir.

Hidroton: Sıkıştırılmış ve fırınlanmış kil taneleridir, genellikle nötr özellik gösterirker, topraksız tarımda akan su kültürlerinde fidelerin ekim yuvalarına ekilebilmesi için kullanılır, aynı zamanda topraksız tarım katı kültürde agregat düzenleyici olarakta kullanılır. 

Torf: Torfun hammadaddesi spagum adı verilen bir göl kamışının ve hindistan cevizi türevlerinin kıyılarak yüksek dereceli buhar kazanlarında steril edilmesi ile elde edilen hiçbir bakteri yabancı ot tohumu ve nematod içermeyen genel kullanıma hazır mineral açısından yüksek bir torftur.

Vermikulit: Vermikülit volkanik bir tüftür, tamamen steril bir malzemedir, hiç bir şekilde yabancı ot ve zararlı madde içermez. Çok iyi bir su tutucudur topraksız tarımda tek başına ya da diğer topraksız tarım malzemeleri ile belli oranlarda karıştırılarak kullanılır, beşi bir yerde topraksız tarım agregatı içerisinde de bulunan bir malzemedir. Topraksız tarımda kullanılan malzemer içerisnde en sağlıklı olan melzeme diye bilinir.

Kokopit: Kokopit adındanda anlaşılacağı üzere hindistan cevizi bitkisinin üzerindeki liflerden ve hindistan cevizi türevlerinden üretilmiş bir topraksız tarım malzemesidir. Ürün Hindistandan ithal edilmektedir, Hindistandan sıkıştırılmış halde bloklar halinde gelmekte ve satışı blok bazında yapılmaktadır. 1 blok kokopit yaklaşık olarak 25-30 litre su çeker ve dağılır. Dağılmış bir blok kokopitin yaklaşık hacmi 60 litre kadardır. 

Evsera 5 i Bir Yerde Özel Karışım

Özellikler

5 i bir yerde adını verdiğimiz bu topraksız tarım agretatı dünyada bilinen en kullanışlı, en hijyenik, en hafif ve en uzun kullanım süresine sahip olan bir karışımdır. içerisinde kokopit, perlit, vermikülit, ithal torf ve ponza taşı mevcuttur, bu 5 malzemenin su ilavesi ile homojen şekilde karıştırılmış hali bize 5 i bir yerdeyi vermektedir. üründe kullanılan malzeme oranları tescillendirimiş ve patent alınmıştır.
litre 1 tl.

En yüksek kalitede saf hammaddelerden Evsera Tekniğiyle üretilen Organik Destekli Toptaksız Bitki Yetiştirme Malzemesi Düşük tuzluluk ve yüksek koruma,besleme,çözünme oranına sahiplerdir.

Faydalar

Düşük Ec değeri sayesinde yüksek etkinlik gösterirler. Bitki tarafından alınabilirliği yüksek hammaddelerin kullanımı; düşük doz ve kullanım avantajı sağlar. Evsera Bitki Şurupları Düşük tuzluluk ve yüksek koruma,besleme,çözünme oranına sahiplerdir dengeli kullanıldığında Harika Sonuçlar Alırsnız.

Evsera formülasyonları damlama, lokal dağıtıcılar ve  yapraktan uygulamaya da uygundur. Mikroelement içeriği tamamen EDTA ile şelatlanmıştır.

ÖZEL KARIŞIMLI DOĞAL ÜRÜN ÇOK HAFİF MALZEMEDEN YAPILMIŞTIR.BİTKİ GELİŞİMİ İÇİN ÖZEL HAZIRLANMIŞTIR.Defalarca Topaksız Tarım İçin ullanılabilir. Organik Katkılar Her Hasat sonunda % 10 -20 Arası azalabilir.Azalmayı Takviye etmeniz yeterlidir.Durgun ve Akan su Kültüründe Kullanılabilir. Harika sonuç almak İsteyenlere Tavsiye Edilir.

Görünüm: Liste / Tablo
Göster:
Sırala:
8-16 mm Ponza Taşı 100 litre - (Daha Azı İçin İletişime Geçiniz)
Topraksız tarım sistemlerinde kullanılan hafiif yapısıyla bilinen su tutuculuğu iyi olan steril b..
34.00TL
KDV Hariç: 34.00TL
Organik Destekli Topraksız Bitki Yetiştirme Malzemesi (5 İ BİR YERDE)
  ORGANİK KATKI BAKIMINDAN ZENGİN ÖZEL Topraksız Bitki Yetiştirme Malzemesi   ..
1.00TL
KDV Hariç: 1.00TL
Katı Solucan Gübresi 1 kg.
  Solucan gübresi topraklı ve topraksız tarımda verimliliği, kaliteyi, bitkilerin sağlığ..
15.00TL 9.00TL
KDV Hariç: 9.00TL
Kokopit (Cocopeat) 1 Blok - (Daha Azı İçin İrtibata Geçin)
Kokopit adındanda anlaşılacağı üzere hindistan cevizi bitkisinin üzerindeki liflerden ve hindista..
29.00TL
KDV Hariç: 29.00TL
Tarım Perliti 100 litre - (Daha Azı İçin İletişime Geçiniz)
Perlit volkanik bir tüftür, madeninden çıkartıldıktan sonra 810 derecelik fırınlarda ani olarak ı..
24.00TL
KDV Hariç: 24.00TL
Zeolit (Klinopolit) 1 Kg - (Daha Azı İçin İletişime Geçiniz)
Topraksız tarımda kullanılan yeraltından çıkartılan bir madendir, topraksız tarımın diğer bileşen..
10.00TL
KDV Hariç: 10.00TL
İthal Hydroton (Hidroton) 1 litre
Sıkıştırılmış ve fırınlanmış kil taneleridir, genellikle nötr özellik gösterirker, topraksız tarı..
10.00TL
KDV Hariç: 10.00TL
İthal Torf 40 litre - (Daha Azı İçin İletişime Geçin)
Kullandığımız torf gardtengold marka Almanya üretimi bir torftur. Bu torfun hammadaddesi spagum a..
30.00TL
KDV Hariç: 30.00TL
 Vermikülit (Topraksız Tarım Malzemesi)
Vermikülit volkanik bir tüftür, tamamen steril bir malzemedir, hiç bir şekilde yabancı ot ve zara..
44.00TL
KDV Hariç: 44.00TL
ORGANİK M.B. Evsera BİTKİ ŞURUPLARI TANITIM SAYFASINA © 2018
Altyapı: OpenCart-TR