EVSERA NASIL UYGULANIR

Evsera Nasıl Uygulanır?: Suda,Toprakta,Kumda,Torfta ... vs her otamda ortak kullanım şeklinin yanında su kültüründe farklı uygulama gerektiri.

Toprakta,Kumda,Torfta : Toz halindeki evsera şuruplarını 2,5 Litrelik su dolu pet şişede sulandırıp pet şişenin kapağıyla bir veya 2 kapak 1 litrelik suya karıştırıp bu su ile bitkilerinizi sulayınız. Bitkinin Gelişmesine göre bu oranı artırıp, azaltabilirsiniz.Beklenmedik etkilerde uzmanınıza danışınız.  

Bitkilerinizin Gelişmesinde Dikkat edeceğiniz hususlar:

1-Bitkilerin yaşam ortamları günlük güneş görme oranı bitkinin cinsine göre değişir. En az 3 veya 4 saat güneş görmesi gerektiğini unutmayın.

2-Ortam sıcaklığı en az 18 , ne çok 50 derece arasında olmalı.

3-Tohumlar çimlenmemişse yedek tohum kullanınız.Tohumları belirtilen derinlikte olmasına dikkat ediniz.(Tohun derinliği tohum büyüklüğünün en fazla 7 katı büyüklükteki derinlikte olmalı.Örnek fasulye ve salatalık tohumları 1 CM boyundadır;Bu tohumlar en fazla 7 CM derinlikte Olmalı)

4-Gelişme istediğniz gibi değilse; Bitkinin kök, gövde veya Yapraklarında parazit canlılar olabilir.Parazit canlıların en yaygınları Yeşil yaprak Bitleri ve kırmızı Örümcekler veya mantarlar olabilir.  Bitkinin kök, gövde veya Yapraklarına Büyüteçle Dikkatlice bakarsanız bu parazitleri veya belirtilerini görebilirsiniz. Bu parazitlerden kurtulmak için Tarım bakanlığının bölge müdürlüğünde ilgili uzamanlara danışabilirsiniz.Üçretsiz Yardımda bulunuyorlar. 

Evsera Tüm sebze ve Meyvelere uygulanabilir.

ÖNEMLİ NOT: Tohum veya Fideleri SIK DİKMEYİNİZ. SAKSININ BÜYÜKLÜĞÜNE GÖRE BELİRTİLEN ÖLÇÜDE EKİM YAPINIZ (Dometes, Biber,Salatelık,fasulye gibi geniş alan kaplayan bitki tohumlarından veya fidelerinden bir saksıya - saksının büyüklüğüne göre her saksıya 3-5 adet arası tohum veya fide dikimi yapın, Tere,Nane,Maydanoz,Roka gibi küçük hacimli bitkilerinizi saksınızın büyüklüğüne göre 20-40 adet tohummu eşit aralıkda olasına dikkat ederek 1 Cantim derinliğe uygulayınız).Kullanmadığınız tohumların ağzını iyice kapatıp yedek olarak saklayınız. BELİRTİLEN ÖLÇÜLER ORTALAMADIR. BİTKİNİN VERİM KAPASİTESİ DOĞAL TOHUMLARDA AZ, FAKAT LEZETLİDİR. EBTER(HİBRİT TOHUMLARDA) ÇOKTUR. EVSERA İLE İSTENİLEN TAT VE LEZZETLER YAKALANABİLİR. SERACILARIN KULLANDIĞI GDO LU TOHUMLARDA İSE VERİM MAKSİMUMDUR. EVSERA İLE TÜM DOĞAL;HİBRİT;GDO lu FİDE VEYA TOHUMLARDA, İSTENİLEN TAT VE LEZZETLER YAKALANABİLİR (GDO lu ları TERCİH ETMEYİZ).

Bitkilerinizi Kuşlardan,zararlı ve parazit canlılardan koruyunuz.

AYRICA MEVSİM, ISI, GÜNEŞ, BESLENME, ORTAM UYGUNLUĞU GİBİ FAKTÖRLERE BAĞLI OLARAK BİTKİ VERİMİ ARTABİLİR VE AZALABİLİR. İstediğiniz Tohum veya fide kullanabilirsiniz. Evsera çimlenmiş tohumda ve fidelerde etkilidir. Unutmayın doğmamış çocuk mama yemez.

Tohumdan Geliştirmede:Tohumların Çimlenmesi Süresince evsera bitki şurubu veryeye gerek yoktur.Tohumlar çimlendikten 10 veya 15 gün sonra evsera bitki şurubu verilmeye başlar.Tohumlar bizim gönderdiklerimizide kullanabilirsiniz;veya kalitesine inandığınız kendi yöresel tohumlarıda kullanabilirsiniz. Evsera sisteminde tohum veya fideyi piyasadan aldığınız veya kendinizin yetiştiriği tohum vveya fide kullanmanızı öneririz. Bizim tohum veya fideler belli bölgelerin tohum veya fideleri olduğundan sizin bölgenize uyum sağlayamayabilir.Evsera sisteminde önemli olan Evsera bitki şuruplarıdır.

Pazaradan Aldığım fide veya tohumlrı kullanabilirmiyim?: Kullanabilirsiniz.Bizim tohum veya fideler belli bölgelerin tohum veya fideleri olduğundan sizin bölgenize uyum sağlayamayabilir.Parazitlerden uzak fide ve tohumlar daha verimli oluyor.Evsera sisteminde önemli olan Evsera bitki şuruplarıdır.

Toprakta Evsera Bitki Şurubu Kullanabilirmiyim?: Torakta ,kumda ,Tofta,Pozada Hangi ortamda oluusa olsun en kaliteli ve istenilen tatta sebze veya meyve Evsera bitki şurupları ile yetiştirebilirsiniz.

 BİR SET LE 10 BİTKİ YETİŞTİREBİLİRSİNİZ.:(1 SETE 2 Adet Evsera-2  Ve 1 Adet Evsera-1 DEN OLUŞUR)

 

 KULLANIŞI  BU SETTEKİ 2 Adet Evsera-2 Yi Ve 1 Adet Evsera-1 Üçünüde Aynı Anda 2,5 Litrelik Pet Şişeye Katıp İçini Su İle Doldurup Çalkalayın.Bitkinizi Her Suladığınızda Bu Karışımı Çalkalayıp PET ŞİŞENİN KAPAĞIYLA 1 KAPAK  Bitkinize Veriniz.

Evsera Bitki Şurubunu hangi bitkilerde kullanabilirim?,Başka Bitkilerdede  Kullanabilirmiyim?:    ORGANİK MİKROBESİNLİ EVSERABİTKİ ŞURUPLARI ile  TOPRAKTA,SUDA,KUMDA,TORF TA,HER ORTAMDA; PENCERE ÖNÜNDE, BALKONDA,SAKSIDA, BAHÇEDE,SERADA  Domates , Biber, Salatalık ,Fasulye, Çilek, Patlıcan... (BAŞKA EK BİR GÜBRE KULLANMADAN )  İstediğiniz her şeyi yetiştirebilirsiniz.  

Not: Bitkilerinizin Gelişmesindeki olumlu veya olunsuzlukları Kullandığınız ürün sayfasında yorumlar bölümünde bizimle paylaşırsanız seviniriz.

  

ORGANİK M.B. Evsera BİTKİ ŞURUPLARI TANITIM SAYFASINA © 2017
Altyapı: OpenCart-TR