Kategoriler

Topraksız Teknolojik Tarım & Teknosera Nedir

TEKNOLOJİK TOPRAKSIZ TARIM NEDİR

En Az Masraf Yaparak En Kaliteli Sebze, Meyve Ve Çiçek Yetiştirme Yöntemine Teknolojik Tarım Denir. Teknolojik Tarım her ortamda yani toprakta, suda veya katı ortamda yapılabilir. Bahçede, Serada, Tarlada, Terasta, Balkonda, Okulda… Hangi ortamda yapmak isterseniz Teknolojik Tarım yapabilirsiniz.

Topraksız Teknolojik Tarımla en kısa şekliyle toprak kullanılmadan yapılan tarım şeklidir .Peki toprak yerine ne kullanılır?Kullanılan maddeler: volkanik kaya,su,taş yünü,kokpit, veya perlit gibi maddelerdi.Bu tarım şeklinde,bitkilerin ihtiyaç duyduğu mineral ve gereksinimleri Evsera bitki besinlerinden temin edilebilir. Oranlar ise  bilgisayarlar (ya da evde kullanacakları için basit otomasyonlar) tarafından belirlenmektedir. Belirlenen gereksinimler ise bitkiye sıvı yoluyla ulaştırılmaktadır. Bu tarım sisteminde bitkiler, topraklı tarımda yetişen bitkilere göre çok daha hızlı büyürler, çok daha dayanıklıdırlar ve çok daha lezzetli olurlar.

Topraksız Teknolojik Tarımla tam bir çevre dostudur ve çevreye hiçbir zarar vermez..Domateste dönüm başı 40 ton,salatalıkta dönüm başı 60 ton,biberde ise dönüm başı 20 ton ürün alabilirsiniz.Topraklı tarıma göre ürün oranı yaklaşık 5-7 kat daha fazla.

Bitkilerin su ve besin gibi ihtiyaçlarının optimum seviyede verilebildiği, toprakta bulunan hastalıkların olmadığı bundan dolayı da daha az veya hiç ilaç kullanılmayan, su ve 70’e yakın  organik mineral besinlerin yeterince bitkiye kontrollü şekilde verilip, hiçbir şeyin israf olmadığı, ürün kalitesinin topraklı tarıma göre  daha kaliteli ve verim artışının daha çok olduğu bir sistemin adına Evsera ile topraksız teknolojik  tarım denir.

Topraksız Teknolojik Tarımın amacı; bitkilerin gelişmesini besin  70 e YAKIN organik ve inorganik maddelerden oluşan Evsera Bitki Şurupları yardımıyla sağlamak, bitkilerin besin madde ve su gereksinimlerini stres oluşturmadan kolayca karşılamak ve bunu en ekonomik bir şekilde gerçekleştirmektir. Topraksız Teknolojik Tarımla aslında örtü altı (özellikle seralarda) yetiştiricilikte uygulanan ancak son zamanlarda açıkta da kullanılmaya başlanan bir yetiştiricilik yöntemidir.

TOPRAKSIZ TEKNOLOJİK TARIMIN ÜRETİCİYE YARARLARI

Topraksız Teknolojik Tarımla üreticiye sağladığı bir çok yaralar vardır . İlk olarak toprağı uygun olmayan yerlerde üreticiye tarımsal üretim sağlamaktır yani Topraksız Teknolojik Tarımla toprağa bağlı kalmadan yapılabilen bir üretim yöntemi olduğu için toprağı uygun olmayan ortamlarda üreticiye tarımsal üretim ortamı oluşturur. Topraksız Teknolojik Tarımın diğer yaraları ise ;

Bitkilerin kontrollü beslenmesi: Bitkilere verilecek besin elementlerini seçmek ve istenilen zamanda ve miktarlarda vermek mümkündür. Böylece bitki besleme kontrollü bir şekilde yapılabilir. Bitkilere eşit bir şekilde gübre vererek bitkileri eşit düzeylerde büyüme-gelişmelerini sağlamak ve birbirine yakın verim elde etmek kolaylaşır. Bazı besin elementlerinin (Mangan, Demir, Çinko, Molibden, Bakır gibi) zararlı etkilerinden kaçılabilir. Toprak yetiştiricilikte,bitki beslemede olumsuz etki yapan pH ve tuzluluk gibi sorunların önüne geçilebilir. Ayrıca kök çevresindeki ortamda sıcaklık ve oksijen denetimi yapılabildiğinden bitkilerin besin elementlerinden faydalanma performansı olumlu etkilenir.

Enerji ve iş gücünün azaltılması: Topraklı tarımdaki işlemler için gerekli olan iş gücünde tamamen teknolojik ve otomasyon sistemleri devreye girdiği için önemli kazançlar elde edilir. Daha az enerji sarf edilir.

Hastalık,zararlı ve yabancı ot kontrolü: Bitkilerin beslenmesi için kullanılan besin  70 E YAKIN organik ve inorganik maddelerden oluşan Evsera Bitki Şurupları ile  yetiştirme ortamı sterilize edilebilir. Böylece kökten kaynaklanan hastalıkların önüne geçilebilir. Ayrıca yetiştirme dönemi boyunca kontrollü bir üretim söz konusu olduğu için hastalık ve zararlı riski oldukça azaltılabilir. Yetiştirme su veya katı ortamda olduğu için yabancı ot sorunu yoktur.

Su ekonomisi ve kontrolü: Toprakta yapılan tarımda bitkilere verilen su toprağa sızma yoluyla,toprakta tutularak veya buharlaşma nedeniyle fazlaca kullanılır. Sulama için tarım alanlarında her yıl su karık veya tavalarını oluşturmak gibi işlemlere çok fazla masraf da gerekir. Topraksız Teknolojik Tarımla da verilen su ölçülebilir olduğu ve kontrollü bir şekilde bitkilere verildiği için fazla israf edilmez ve otomasyona bağlı olduğu için de sulama sistemleri daha az para gerektirir.

Bitkilerin kontrollü beslenmesi: Bitkilere verilecek besin elementlerini seçmek ve istenilen zamanda ve miktarlarda vermek mümkündür. Böylece bitki besleme kontrollü bir şekilde yapılabilir. Bitkilere eşit bir şekilde gübre vererek bitkileri eşit düzeylerde büyüme-gelişmelerini sağlamak ve birbirine yakın verim elde etmek kolaylaşır. Bazı besin elementlerinin (Mangan, Demir, Çinko, Molibden, Bakır gibi) zararlı etkilerinden kaçılabilir. Toprak yetiştiricilikte, bitki beslemede olumsuz etki yapan pH ve tuzluluk gibi sorunların önüne geçilebilir. Ayrıca kök çevresindeki ortamda sıcaklık ve oksijen denetimi yapılabildiğinden bitkilerin besin elementlerinden faydalanma performansı olumlu etkilenir.

 

TEKNOSERA VİDEOLAR:

 


TOPRAKSIZ DOMATES AĞAÇLARI YETİŞTİ... paylaşan: evsera

İstediğiniz Tekno kentte Yerinizi almak için hazır projeler Temin edilir.

Projelerinizin hatasız olarak kabul görmesi için Eğitim Daışmanlığı veya Klavuzluk hizmetleri verilir.

Bir çok çalışmamız sonuçlammış olup; Çalıştığımız Firmaların İsteği Üzerine Buralarda yayınlayamıyoruz. Özel Görüşmlerimizde Payalaşırız.

Avrupa Birliği Projeleri,Tübitak Projeleri, Earged Projeleri ...vs Tüm Projelerde Odes Ges Grup Olarak İstediğiniz teknik Danışmalık yapılır.

Suda Patates Nasıl Yetişir.İzle Gör

Suda Patates Nasıl Yetişir.İzle Gör

FLAŞŞ HABER TOPRAKSIZ DOMATES AĞAÇLARI YETİŞTİ


TOPRAKSIZ DOMATES AĞAÇLARI YETİŞTİ... paylaşan: evsera

 

 

 

ÜSTELİK DOĞAL VE ORGANİK TADINDA.


Evseranın Geliştirdiği TEKNOSERA ile Tanışın ile TEKNOSERA


Evsera TEKNOLOJİK TARIM MODELLERİ | video.mynet.com

Evsera  Tekno Sera

 

 

Görünüm: Liste / Tablo
Göster:
Sırala:
EVSERA MİNİ POŞETTE
 Mini Poşet Set: 2 Adet Evsera-2  Ve 1 Adet Evsera-1 Den Oluşur.   Bu Setteki ..
6.00TL
KDV Hariç: 6.00TL
Evsera-3 Full 100 gram
Yoğun istek üzerine herkes denesin ve faydalansın diye Evsera 3 Full 100 gram ..
15.00TL
KDV Hariç: 15.00TL
EVSERA 3 FULL 250 Gram lık
NASIL KULLANACAKSINIZ A-TOHUMLARINIZ VARSA: 1-Tohumlarınızı Uygun Ortamda Çimlendiriniz.(..
40.00TL
KDV Hariç: 40.00TL
Evsera 3 FULL 500 GRAM lık
A) TOPRAKSIZ TARIMDA EVSERA KULLANIMI (İÇİN TIKLA)   B) TOPRAKLI..
60.00TL
KDV Hariç: 60.00TL
Evsera 3 FULL 1000 GRAM lık
  A) TOPRAKSIZ TARIMDA EVSERA KULLANIMI (İÇİN TIKLA)   B)&nb..
90.00TL
KDV Hariç: 90.00TL
ORGANİK M.B. Evsera BİTKİ ŞURUPLARI TANITIM SAYFASINA © 2017
Altyapı: OpenCart-TR