Kategoriler

DIŞARIDA (BEHÇEDE, TARLADA) EVSERA İLE BİTKİ NASIL YETİŞTİREBİLİRİM

Tarla içinde Evsera bitki besini kullanılabilir. Şöyleki; öncelikle toprağın EC değeri ölçülmesi gerekmektedir. (EC değeri: toprağın mineral değeri, su tutuculuğu...) Toprağın EC değeri eğer optimal (ortalaması en uygun) seviyede ise Evsera bitki besini kullanmaya gerek yoktur. Çünkü EC değeri optimal olan bir tarladar zaten en yüksek verim alınmaktadır, ekstra bitki besini kullanımı o toprağın EC değerini bozacak ve verim düşecektir. Yani zaten verimli olan bir tarladan Evsera bitki besini kullanarak daha fazla verim elde edemezseniz toprağı yakarsınız. Bunun için EC değeri ölçümü ile Etkili gübreleme bitki analizi sayfalarımızı okuyun.

Topraklı ve Topraksız Tarımda EC Değeri için (TIKLA)

 

Toprak Analizi Bitki Analizi ve Etkili Gübreleme için (TIKLA)

 

Eğer toprağınızın verimsizliğinden şikayetçi iseniz gereken ölçülerde Evsera bitki besini kullanabilirsiniz. İlaçlama yapılırken sıvının içine Evsera bitki besinide karıştırılarak tarlada Evsera uygulanır.

Örneğin buğday için: 5 kg Evsera-1, 400 litre traktörün taralında çözülerek yabancı ot ilacı (ester vs.) ile birlikte 20 dönüm ekine yapraktan püskürtülür. Boğumdan önce aynı dozda evsera-3 kullanılır. (boğum buğdayda başak öncesi) Bu şekilde buğday için gereken besinler sağlanmış olur.

Verimsizliğin başka nedenleri de olabilir. Örneğin Trakya toprakları sanayileşme yüzünden hasta haldedir, bazı topraklar balçık çamuruna dönüşmüştür. Bu şekilde olan bir tarlaya bitki besini öncelikle fayda vermez. Önce bu toprağın havadar ve su tutucu hale gelmesi için ponza, vermikulit, perlit gibi malzemeler belli ölçülerle karıştırılır.

 

Görünüm: Liste / Tablo
Göster:
Sırala:
EVSERA MİNİ POŞETTE
 Mini Poşet Set: 2 Adet Evsera-2  Ve 1 Adet Evsera-1 Den Oluşur.   Bu Setteki ..
6.00TL
KDV Hariç: 6.00TL
Evsera-3 Full 100 gram
Yoğun istek üzerine herkes denesin ve faydalansın diye Evsera 3 Full 100 gram ..
15.00TL
KDV Hariç: 15.00TL
EVSERA 3 FULL 250 Gram lık
NASIL KULLANACAKSINIZ A-TOHUMLARINIZ VARSA: 1-Tohumlarınızı Uygun Ortamda Çimlendiriniz.(..
40.00TL
KDV Hariç: 40.00TL
Evsera 3 FULL 500 GRAM lık
A) TOPRAKSIZ TARIMDA EVSERA KULLANIMI (İÇİN TIKLA)   B) TOPRAKLI..
60.00TL
KDV Hariç: 60.00TL
Evsera 3 FULL 1000 GRAM lık
  A) TOPRAKSIZ TARIMDA EVSERA KULLANIMI (İÇİN TIKLA)   B)&nb..
90.00TL
KDV Hariç: 90.00TL
ORGANİK M.B. Evsera BİTKİ ŞURUPLARI TANITIM SAYFASINA © 2017
Altyapı: OpenCart-TR