Kategoriler

TOPRAKLI TARIM YAPIMI HAKKINDA TÜM BİLGİLER

Tarım verimi etkileyen faktörler nelerdir, tarımda verimi artırmak için yapılması gerekenler nedir, tarımda verimlilik nasıl sağlanır, tarımda verimi artırıcı yöntemler nelerdir?
Sltemizde klasik ve topraksız tarım uzmanlarımızla bu sorularınızın cevabını vermeye çalıştık, aşağıda topraklı (klasik) tarım yapımı hakkında konu başlıklarını tıklayıp okuyarak kendinizi geliştirebilirsiniz. Topraklı tarım ile topraksız tarım hakkındaki ortak bilgiler "Topraksız Teknolojik Tarım Yapımı Hakkında Tüm bilgiler" bölümündedir. Topraklı tarım hakkında ulaşamadığınız bilgiler varsa Topraksız tarım ile alakalı tüm bilgiler bölümüne bakınız.
 
Evde Toprakta Evsera Bitki Besini Nasıl Kullanılır?
 

Dışarıda (Bahçede, Tarlada) Evsera Bitki Besini Nasıl Kullanılır?

 
Toprak Analizi Bitki Analizi ve Etkili Gübreleme

Topraksız Teknolojik Tarım Yapımı Hakkında Tüm bilgiler

 

YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN ÖNEMLİ BİR ÖNSÖZ

Herkes Tarım Yapabilir mi ? Bitki Yetiştirmek Zor mu Kolay mı ?

Bitki yetiştirmek aslında kolaydır, çoğu ziraatçi profesyonelleştirmek adına bitki yetiştirme işini insanların gözünde zorlaştırmıştır. Bitki besin tabloları, karışık besin kombinasyonları, farklı türde bir çok besinler... Piyasadaki en basit bitki besini bile yan ürünleri hariç makro ve mikro elementli besinler diye iki çeşittir ve sizin en az iki çeşit bitki besini kullanarak tarım yapabileceğiniz türdedirler. Evsera ise tek başına tüm ihtiyaçları karşılayan bir besindir. En nihayetinde kimilerine göre gerçekten zor olsa da Evsera bitki besinleri bu işi kolaylaştırmıştır. Nitekim tarım konusuna kimyagerler el atmadan öncede insanlar binlerce yıldır tarım ve üretim yapıyorlardı, bir çoğu okuma yazma bile bilmeden 1 sayfalık tarım bilgisi ile... Şimdi ise tarımı mühendislik gibi gören bazı yetiştiriciler önyargılı bir şekilde Evsera nın getirdiği bu kolaylığa inanamamaktadırlar. Evsera'yı doğru şekilde kullananlar ise bir daha bırakamamaktadır :) Bu konuda bilmeniz gereken; tarım yapmak için kitaplar kütüphaneler dolusu bilgi birikimine sahip olmanız gerekmediğidir. İnsan doğal bir varlık olarak diğer doğa ve canlılarla uyum içerisindedir, bitkinizin hal dilinden anlayacaksınız ve ona göre isteklerini vereceksiniz, bitkiniz adeta sizinle neye ihtiyacı olduğunu belirterek konuşacaktır. Biraz teknik bilgi ile genlerimizde olan bitki ile uğraşma, bitki yetiştirme güdülerini kullanarak bu işi yapıyoruz, yapılmakta ve yapmalısınız.     

 
Bitki yetiştirmede uzman olmanıza gerek yoktur; çünkü bitki yetiştirmek, bitkilerde canlı olduğu için insan beslemekten farklı ve zor değildir. Nasıl ki çocuklara mama verdiğinizde orantısız (fazla ya da az) verseniz dahi ölmezler, en fazla ishal olur ya da bir müddet zayıf kalırlar; bitkilerde öyledir, bir sefer besini az ya da fazla kaçırsanız bitkilerinizde ölmezler ve bunu sonra kolayca telafi edersiniz.  
 
Sonuç olarak ne türde tarım yapacaksanız yapın korkmaya ve tomarla bilgi birikimine sahip olmanıza gerek yoktur. Evsera kullanıyorsanız korkmanıza hiç gerek yok :) Ki tarımda hata yapsanız dahi az üretim yaparsınız, kârdan zarar edersiniz. Evsera kullanıyorsanız hata yapsanız dahi daha fazla kârdan daha az zarar edersiniz. Korkusuz olmanız gerektiğinin bir diğer nedeni de; her işte olduğu gibi tarım işinde de tecrübe sahibi olmadan gelişme katedemeyecek olmanızdandır. Sadece okuyup öğrenerek, deneyip görmeden bu işte asla ilerleyemezsiniz. Tüm bu nedenlerden dolayı tarım yapmak istiyorsanız temel teknik bilgileri öğrendikten sonra (hem kendi kafanızı hem uzmanların kafasını çok şişirmeden) bu işe başlamanızı tavsiye ederiz.

Alt Kategoriler

Görünüm: Liste / Tablo
Göster:
Sırala:
EVSERA MİNİ POŞETTE
Mini Poşet Set: 2 Adet Evsera-2  Ve 1 Adet Evsera-1 Den Oluşur. 1.Kullanma Yöntemi B..
20.00TL
EVSERA 3 FULL 250 Gram lık
250 gram Evsera Bitki Besini 250-300 litre suyu bitki besinine dönüştürür. Dilediğiniz her o..
90.00TL
Evsera 3 FULL 500 GRAM lık
500 gram Evsera 3 full Bitki Besini 500-700 litre suyu bitki şurubuna dönüştürür. Dilediğini..
160.00TL
Evsera 3 FULL 1000 GRAM lık
1 kg Evsera 3 full bitki besini 1 ton suyu bitki şurubuna dönüştürür. Dilediğiniz her ortamd..
260.00TL
ORGANİK M.B. Evsera BİTKİ ŞURUPLARI TANITIM SAYFASINA © 2024
Altyapı: OpenCart-TR