Kategoriler

DIŞARIDA (BEHÇEDE, TARLADA) EVSERA İLE BİTKİ NASIL YETİŞTİREBİLİRİM

Tarla içinde Evsera bitki besini kullanılabilir. Şöyleki; Eğer toprak çok verimsiz ise Evde Toprakta Evsera Kullanımı sayfasında belirtilen şekilde Evsera Bitki Besini kullanılabilir. Fakat en ideal ve ticari olarak yapıyorsanız en garanti yöntem toprağın EC değeri ölçülmesi ve ona göre hareket edilmesi olacaktır. (EC değeri: toprağın mineral değeri, su tutuculuğu... değeri) Toprağın EC değeri eğer optimal (ortalaması en uygun) seviyede ise Evsera bitki besini kullanmaya gerek yoktur. Çünkü EC değeri optimal olan bir tarladan zaten en yüksek verim alınmaktadır, ekstra bitki besini kullanımı o toprağın EC değerini bozacak ve verim düşecektir. Yani zaten verimli olan bir tarladan Evsera bitki besini kullanarak daha fazla verim elde edemezseniz, bitki besini veya başka bir gübre eklediğinizde bu toprağı yakarsınız. Bunun için EC değeri ölçümü ile Etkili gübreleme bitki analizi sayfalarımızı okuyun.

Topraklı ve Topraksız Tarımda EC Değeri için (TIKLA)

 

Toprak Analizi Bitki Analizi ve Etkili Gübreleme için (TIKLA)

 

Eğer evinizin bahçesinde hobi amaçlı bitki yetiştirmek istiyorsanız ve toprağınızın verimsizliğinden şikayetçi iseniz Evde Toprakta Evsera İle Bitki Nasıl Yetiştiririm (TIKLA) sayfasındaki yöntemi uygulayınız.

Eğer ticari olarak üretim yapıyorsanız ve toprağınızın verimsizliğinden şikayetçi iseniz gereken ölçülerde Evsera bitki besini kullanabilirsiniz. İlaçlama yapılırken sıvının içine Evsera bitki besinide karıştırılarak tarlada Evsera uygulanır.

Örneğin buğday için: 5 kg Evsera-1, 400 litre traktörün taralında çözülerek yabancı ot ilacı (ester vs.) ile birlikte 20 dönüm ekine yapraktan püskürtülür. Boğumdan önce aynı dozda Evsera-3 kullanılır. (Boğum buğdayda başak öncesi dönem) Bu şekilde buğday için gereken besinler sağlanmış olur.

Verimsizliğin başka nedenleri de olabilir. Örneğin Trakya toprakları sanayileşme yüzünden hasta haldedir, bazı topraklar balçık çamuruna dönüşmüştür. Bu şekilde olan bir tarlaya bitki besini öncelikle fayda vermez. Önce bu toprağın havadar ve su tutucu hale gelmesi için ponza, vermikulit, perlit gibi malzemeler belli ölçülerle karıştırılır.

 

Görünüm: Liste / Tablo
Göster:
Sırala:
EVSERA MİNİ POŞETTE
Mini Poşet Set: 2 Adet Evsera-2  Ve 1 Adet Evsera-1 Den Oluşur. 1.Kullanma Yöntemi B..
20.00TL
EVSERA 3 FULL 250 Gram lık
250 gram Evsera Bitki Besini 250-300 litre suyu bitki besinine dönüştürür. Dilediğiniz her o..
120.00TL
Evsera 3 FULL 500 GRAM lık
500 gram Evsera 3 full Bitki Besini 500-700 litre suyu bitki şurubuna dönüştürür. Dilediğini..
200.00TL
Evsera 3 FULL 1000 GRAM lık
1 kg Evsera 3 full bitki besini 1 ton suyu bitki şurubuna dönüştürür. Dilediğiniz her ortamd..
380.00TL
ORGANİK M.B. Evsera BİTKİ ŞURUPLARI TANITIM SAYFASINA © 2024
Altyapı: OpenCart-TR