Kategoriler

Ne Kadar Evsera ile Ne Kadar Bitki Yetiştirebilirim?

 

Bitkiler yaratılmış üretim makineleridir, nasıl ki bir üretim makinasına yağını ve motor suyunu koysanız dahi üretim yapması için o makinaya özel yakıt ve işleyeceği ham madde gerekir ve şarttır, aynı onun gibi bitkilerinde üretim yapabilmesi için sadece su ve hava yeterli değildir, bitkiye özel besin ve hammadde şarttır. gene nasıl bir makinayı mazot yerine başka bir madde ile çalıştıramazsınız, bitkilerinde yanlış besin ile büyümesini ve üretim yapmasını bekleyemezsiniz. Yanlış oranlarda besin verildiğinde bitki hasta olur ya da yanar. Doğru oranlarda verdiğinizde ise hava, su ve besini işleyip meyve üreterek sizi şaşırtır ve bu kadar meyve nereden geliyor dersiniz. Bitki tıpkı bir fabrika gibi hava, su ve besini işleyerek bol şekilde meyve üretebilir, çünkü bitkiler üretmeye odaklıdır.

Ne Kadar Evsera ile Ne Kadar Bitki Yetiştirebilirim?

1 gram Evsera bitki besini 1 litre suyu bitki şurubuna dönüştürmektedir. Yani 1 kg Evsera Bitki Besini ile 1 ton suyu bitki şurubuna dönüştürebilirsiniz.

Aşağıdaki listede verilen ürün yetiştirme miktarları topraksız tarımı uyguladığınızda ve bitkinin tüm ihtiyaçlarını karşıladığınız taktirde geçerlidir. Verimi etkileyecek olumsuz şartlar; aşırı sıcak aşırı soğuk, asşırı sulama ya da susuzluk bitkilerin dış etkenler tarafından rahatsız edilmesi (rüzgar, yapraklarının çekiştirilmesi kopartılması vs.) güneş görmeme yada aşırı güneşe maruz kalması yerlerinin sürekli değiştirilmesi verim alınmasını etkiler. Unutmayın ki alacağınız ürün kullandığınız tohum veya fidenin kalitesine göre de değişir. Tüm bunlarla birlikte Evsera Bitki Besini beslenmeden doğacak hataları sıfıra indirerek her türlü kötü bakımdan dolayı az da olsa eskiye oranla daha fazla verim almanızı sağlar ve sonuç tatmin edici olur. Örneğin hiç besin kullanmadan 1 verim alıyorsanız Evsera ile hata yapsanız bile 5 almaz 1,5 verim alırsınız.
 
Alacağınız verim tohumdan tohuma göre de farklılık gösterecektir. Biz Evsera olarak organik tohum ve fide satmaktayız, siz ticari olarak düşünüyorsanız hibrit ya da GDO lu tohum tercihinize göre kullanabilirsiniz. GDO lu tohumlardan Evsera Bitki Besini kullanarak alacağınız verim çok olmasına rağmen organik tohumdan alacağınız tadı alamazsanız. Fakat GDO lu tohum kullansanız bile Evsera kullanıldığı için piyasadaki diğer GDO lu ürünlerden daha aromalı lezzetli olacaktır.
 
Örneğin bir domates bitkisinden Evsera kullanarak;
1-Organik tohumlarda = 1,5 - 3 kg
2-Hibrit tohumlarda = 3 - 9 kg
3-GDO lu tohumlarda = 6 - 15 kg
tahmini verim elde edersiniz. 
 
Aşağıdaki liste GDO lu tohumlar baz alınarak, ticari hesap gözetenler için hazırlanmıştır;
 
 
100 gram Evsera-3 ü 1 fidede kullandığınızda tahmini alınacak verim;
 
Domates      6-15 kg     Ekim aralığı: 90 cm (Ekim aralıkları; büyük saksılarda yan yana dikim için gerekli mesafedir)
Salata          9-15 kg     Ekim aralığı: 50 cm
Biber            2-7  kg      Ekim aralığı: 30 cm 
Patlıcan       4-7  kg      Ekim aralığı: 1 metre
Fasulye        2-4  kg      Ekim aralığı: 60 cm
KudretNarı   5-7  kg      Ekim aralığı: 60 cm
çilek(5 fide) 1,5-2,5kg Ekim aralığı: 30 cm  
Marul, Roka, Tere, Maydanoz, Fesleğen vb. gibi meyvesiz yapraklı bitkilerde 30 bitkiye kadar rahat yetiştirebilirsiniz. Ekim aralığı: 30 cm dir.
 
Hangi bitki (tek başına yetiştirildiğinde) ne kadar (kaç gram) Evsera-3 ile gelişip verim alınmaya başlanır?
 
Domates;  60-70 gram     Evsera-3 kullanıldığında yetişip ve verim alınmaya başlanır.
Salata       50-60 gram     Evsera-3 kullanıldığında yetişip ve verim alınmaya başlanır.
Patlıcan    90-100 gram   Evsera-3 kullanıldığında yetişip ve verim alınmaya başlanır.
Çilek         60-70 gram     Evsera-3 kullanıldığında yetişip ve verim alınmaya başlanır.
Biber         50-60 gram     Evsera-3 kullanıldığında yetişip ve verim alınmaya başlanır.
 
Diğer bitkilerin besin tüketimleride (familya benzerliğine göre) örnek olarak yazdığımız bitkilerin besin tüketimlerine eşdeğerdir. Örneğin kabak ile salatalık yaklaşık olarak aynı besini tüketir. Gene kudret narı ile biber aynı besini tüketmektedir.
 
Dikkat: Bitkilerdeki bu besin tüketimi tek başlarına yetiştirildiklerinde geçerlidir, anlaşılacağı üzere daha çok bitki bir arada yetiştirildiğinde daha bereketli olacak ve bitki başı tüketilen besin azalacaktır.
 
2 Mini Poşet (3 lü) Evsera ile 1 fidede tahmini alınacak verim;
25 adet salata meyvesi alabilir. Çilek, biber, fasulye ve marul gibi meyvesiz bitkiler yetiştirmeniz mümkündür. 
Domates ve patlıcan gibi daha fazla besine ihtiyaç duyan bitkilerde ürün almak için ise daha fazla mini poşet kullanmanız gerekmektedir.

Üretilecek bitki sayısı arttıkça kullanılması gereken Evsera gramajıda belli oranda azalmaktadır. Bu bilgiler ışığında yaklaşık olarak ne kadar bitki besinine ihtiyacınız olduğunuzu hesaplayabilirsiniz.

-Evsera ph 100 cc yaklaşık 1000 damladır. 1 litre suya yaklaşık 4-6 damla ph gerekmektedir. Toprakta ph kullanmaya çok gerek yoktur, fakat biraz ph ile Evsera suda daha kolay çözünmektedir.

-Evsera bitki besini kullanılarak teknosera sisteminde tüm şartları uygun hale getirdiğinizde 1 metrekareden 40 kg a kadar domates alınabilir ve yılda mevsimine göre 4 ürün alınabilir, (1 yılda; 3 ay domates + 3 ay salata + 3 ay soğan + 3 ay marul vb. gibi, yani yılda 4 defa domates alamazsınız ama farklı mevsimsel sebzelerden 4 ürün alabilirsiniz) 

Görünüm: Liste / Tablo
Göster:
Sırala:
EVSERA MİNİ POŞETTE
Mini Poşet Set: 2 Adet Evsera-2  Ve 1 Adet Evsera-1 Den Oluşur. 1.Kullanma Yöntemi B..
20.00TL
EVSERA 3 FULL 250 Gram lık
250 gram Evsera Bitki Besini 250-300 litre suyu bitki besinine dönüştürür. Dilediğiniz her o..
90.00TL
Evsera 3 FULL 500 GRAM lık
500 gram Evsera 3 full Bitki Besini 500-700 litre suyu bitki şurubuna dönüştürür. Dilediğini..
160.00TL
Evsera 3 FULL 1000 GRAM lık
1 kg Evsera 3 full bitki besini 1 ton suyu bitki şurubuna dönüştürür. Dilediğiniz her ortamd..
260.00TL
ORGANİK M.B. Evsera BİTKİ ŞURUPLARI TANITIM SAYFASINA © 2024
Altyapı: OpenCart-TR